[وثائق] آية الله الشيخ مصباح اليزدي : ثواب المشي على الأقدام لأجل الوصول إلى مرقد الإمام الخميني هو نفس ثواب المشي على الأقدام تجاه مرقد الإمام الحسين عليه السلام ..


آية الله الشيخ مصباح اليزدي: ثواب المشي على الأقدام لأجل الوصول إلى مرقد الإمام الخميني هو نفس ثواب المشي على الأقدام تجاه مرقد الإمام الحسين عليه السلام

 

ويضيف على هذا الكلام في الشطر الرابع:
نحن على اعتاب ذكرى رحيل الامام الراحل (الخميني)؛ ففرحنا وحزننا هما وجهان لعملة واحدة؛ بمعنى أن الاحتفال لميلاد الائمة الاطهار عليهم السلام وعظماء الدين واقامة مجالس العزاء لهما في سبيل واحد يعني اجلال ذكرهم ومشيهم وتجديد العهد والميثاق معهم!

 

رابط الخبر الأصلي باللغة الفارسية :
https://www.mashreghnews.ir/news/314811/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AB%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D9%82%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D9%87

 

النص الأصلي باللغة الفارسية :
آیت‌الله مصباح یزدی:شاید ثواب حرکت پیاده به سمت مرقد امام(ره) همانند پیاده روی به سوی بارگاه امام حسین(ع) است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نباید فریب برخی راحت‌طلبان و غرب‌زده‌ها را خورد؛ دشمن دشمن است تا زمانی که زنده است و به تصریح قرآن هرگز دست از فریب و خدعه برنخواهد داشت.

به گزارش مشرق، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی عصر امروز در جمع پاسداران و اعضای کاروان «عاشقان حسینی(ع) زائران خمینی(ره)» در سالن اجتماعات موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار داشت: ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: از خداوند می‌خواهیم به برکت این اعیاد و صاحبان این روزها، عنایات خاص خود را متوجه مسلمانان به ویژه شیعیان عطا فرماید.

وی افزود: در آستانه سالروز رحلت امام راحل نیز هستیم؛ شادی‌ها و غم‌های ما دو روی یک سکه هستند به این معنا که جشن برای میلاد ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین و عزاداری برای آنها در یک راستا یعنی گرامیداشت یاد و راه آنها و تجدید عهد و میثاق با آنان است.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه رحلت امام مصیبت بزرگی برای جامعه اسلامی بوده و هست گفت: با این حال خداوند همانطور که در شهادت سیدالشهداء(ع) برکاتی قرار داد که جز از آن راه میسر نمی‌شد، برای رحلت امام خمینی(ره) و شهادت شهدا برکاتی است که جز از این راه نصیب ملت ایران نمی‌شد.

وی ادامه داد: یکی از برکات این امر همین جمع‌هایی مانند شماست که بعد از سال‌ها از رحلت ایشان، با این شور و هیجان و احساس و عاطفه و اراده، راه‌های طولانی را به عشق زیارت ایشان می‌پیمایید و در واقع پیام نهضت حضرت امام را به گوش مردم می‌رسانید؛ ثواب حرکت پیاده به سمت مرقد امام را مساوی ثواب پیاده روی به سوی بارگاه نورانی امام حسین(ع) می‌دانیم.

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ – ۲۲:۰۴
المصدر: مجلة مشرق